Продавець Інтернет магазин «DIVING+» розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
330 відгуків
+380 (50) 948-77-22
Одеса, Україна
Diving Plus

Система ACD для регуляторів Legend

Система ACD для регуляторів Legend
Aqua Lung. Система ACD для регуляторів Legend
Інтерв'ю з Директором Департаменту Рекреаційного Дайвінгу компанії AQUALUNG – Марк-Антуаном Бодаром:
Дайв-Тек: Марк-Антуан, як нам стало відомо, компанія Aqualung збирається представити ряд новинок в 2006 році. Мова йде про регуляторах або про інших елементах спорядження дайвера?

Марк-Антуан: У наступному році компанія Aqualung дійсно представить ряд новинок і оновлень спорядження. Звичайно, регулятор є найважливішою складовою спорядження дайвера, тому розробки в цій області завжди були ключовими для компаній-виробників. Вже з початку 2006 року можна буде побачити оновлений регулятор Legend, а точніше оснащений новою системою ACD.

Марк-Антуан Бодар

ДТ: В чому суть цієї системи?
M-A: ACD – це абревіатура від Auto-Closer Device (автоматичне запірний пристрій). Коли регулятор від'єднаний від вентиля балона, то коннектор DIN або YOKE автоматично закривається, запобігаючи потрапляння води або сторонніх частинок всередину регулятора через конектор.
ДТ: тобто заглушка DIN або YOKE не потрібна?
M-A: Для запобігання попадання вологи всередину регулятора – не потрібна, але заглушка залишається, щоб оберегти різьблення коннектора, наприклад, від ударів.
Попадання води, особливо морський або хлорованої, всередину регулятора загрожує низкою неприємних наслідків. Вона викликає корозію нутрощів регулятора, в результаті чого швидко погіршуються його робочі характеристики. З новим пристроєм регулятор, від'єднаний від вентиля балона, можна навіть помістити у ванну для опріснення, не прикручуючи захисну кришку коннектора – вода не потрапить всередину. Часто можна бачити, як дайвери здійснюють дуже поширену помилку – від'єднавши регулятор від вентиля після занурення, продувають коннектор стисненим повітрям, думаючи, що вони осушують регулятор, однак у цьому випадку вони, навпаки, заганяють воду всередину першого ступеня. З новим пристроєм ACD цього не станеться.

Aqua Lung Legend

ДТ: Як воно працює?
M-A: Зсередини коннектор підпирається клапаном з пружиною з нержавіючої сталі. При приєднанні до вентиля клапан віджимається. Таким чином, у приєднаного регулятора коннектор постійно відкритий. Як тільки ви від'єднуєте регулятор від вентиля, пружина автоматично герметично закриває коннектор.

Aqua Lung Legend

Малюнок A: Коннектор Din від'єднано > регулятор закритий
Малюнок B: Коннектор Din приєднаний > регулятор відкритий
Малюнок C: Коннектор Yoke від'єднано > регулятор закритий
Малюнок D: Коннектор Yoke приєднаний > регулятор відкритий

ДТ: Наскільки нам відомо, подібні системи існують на регуляторах інших компаній.
M-A: В принципі, ідея автоматично захищеної першого ступеня регулятора від попадання води через конектор не нова, але досі її втілення не витримувало критики. Перевага та інновація системи ACD полягає в тому, що її наявність не впливає на робочі характеристики регулятора. У той час як у відомих аналогічних системах із зменшенням тиску повітря в балоні спостерігається утруднення подачі повітря. Більш того, існуючі системи не передбачають використання регуляторів, на яких вони встановлені, з найтроксом. Регулятори Legend ACD можна використовувати з найтроксом до 40% або, в спеціальному виконанні, згідно Європейських стандартів, з 100% киснем.
ДТ: Можливий апгрейд регуляторів Legend, що перебувають в обігу?
M-A: Так, якщо користувач захоче встановити систему ACD на свій регулятор Legend, то це можна буде зробити в будь-якому сервісному центрі Aqualung.
ДТ: Коли ви плануєте розпочати виробництво нових регуляторів Legend?
M-A: Оновлені регулятори Legend ACD поступово замінять поточну лінійку регуляторів Legend. Таке заміщення відбудеться досить швидко, і вже на початку 2006 року дайвери зможуть придбати нові Legend.
ДТ: Нас очікує подорожчання регуляторів Legend?
M-A: Ціни на оновлені регулятори не зміняться.

Aqua Lung Legend

ДТ: Системою ACD будуть оснащуватися тільки регулятори Legend?
M-A: Поки що так. Ми хотіли зробити топ моделі наших регуляторів ще краще. Можливо, в найближчому майбутньому ця система буде стояти на всіх регуляторах Aqualung.
Думаю, що читачам журналу DiveTek також буде цікаво дізнатися, що в 2006 році ми будемо випускати регулятор для використання з чистим киснем Calypso Oxygen з коннектором DIN, який можна використовувати на стейдж балонах. До цього часу ми робили цю та інші моделі кисневих регуляторів з коннектором М26х2 згідно новому європейському стандарту. Для неєвропейських країн тепер буде доступний Calypso Oxygen DIN.
ДТ: Чим ще порадуєте в наступаючому році?
M-A: У 2006 році відбудуться прем'єри, які, напевно, стануть дуже цікаві для російських дайверів, практикуючих холодноводні занурення. Дозвольте на цьому поставити крапки і залишити інтригу для майбутньої в Москві виставки Дайвінг-2006, яка пройде в Спортивному Комплексі «Олімпійський» з 16 по 19 лютого.
ДТ: Марк-Антуан, велике спасибі за цікаву бесіду.
M-A: Спасибі вам за можливість звернутися до вашої аудиторії. Бажаю процвітання Вашому журналу, а вашим читачам безпечних і цікавих занурень.DiveTek №6(14) 2005

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner