У чому специфіка дайвінгу? Хто може стати дайвером? Як навчитися дайвінгу? Можна знайти скарби в морських глибинах?
Ігор Зайцев, керівник компанії «Дайвінг плюс», закликає всіх зануритися у підводний світ. На його думку, це відмінний спосіб відпочити, зміцнити здоров'я і отримати нові враження.
Дайверами стають за покликом душі
Я вирішив стати дайвером в 1982 році. У той час були популярні секції підводного швидкісного плавання, одну з них я відвідував. Мене завжди приваблював дайвінг. Це неможливо передати словами! Коли ти вперше занурюєшся на глибину, виникають непередавані відчуття. Потім вже не можеш відмовитися від цього хобі!
Можу з упевненістю сказати, що дайвінг – захоплення на все життя.Компанія «Дайвінг плюс» була організована в 2007 році. З кожним роком до нас приєднувалися нові люди, інтерес до нашої діяльності зростав. Сьогодні в нашому клубі більше 300 чоловік, раніше він розташовувався в Донецьку, зараз його учасники розкидані по різних містах. Але ми продовжуємо працювати, організовуємо дружні виїзди дайверів, так звані сафарі. Ми допомагаємо людям відволіктися від суєти і повсякденності. Останнє наше сафарі проходило в Єгипті, де ми спостерігали за підводним світом. Там дивовижна краса, просто дух захоплює! Відразу забуваєш про проблеми та негаразди.
Кому потрібен дайвінг?
До нас звертаються різні люди. Буває таке, що у виїздах беруть участь цілі родини. Дуже часто чоловіки хочуть пірнати, а жінки з дітьми — просто засмагати. Ми організовуємо поїздки і враховуємо всі потреби клієнтів. Хто хоче відпочивати активно, хтось- пасивно. Буваємо в дуже гарних місцях, які запам'ятовуються на все життя. Цікаво буде і дайверам, і тим, хто їх супроводжує.
Існує хибна думка про те, що дайвінг – це задоволення тільки для багатих. Наша діяльність побудована таким чином, що бути дайвером може людина з дуже скромним достатком. Головне – пройти курс навчання. Обладнання купувати необов'язково, але бажано. Якщо немає можливості його купити, то можна взяти напрокат.
Займатися підводним плаванням можна з 10 років. Але дайвінгом можуть займатися не всі. Це заборонено людям, що мають проблеми з тиском, серцево-судинною системою. Навантаження для організму плюс підвищений тиск під водою може витримати не кожен. Дайвінг також заборонено під час вагітності. Взагалі ми завжди надаємо список захворювань, які несумісні з дайвінгом, щоб уникнути неприємностей.
У нас є програма занурень для інвалідів-колясочників), це дарує людям нові відчуття, нові емоції. Дайвінгом займаються навіть ті, хто не може нести обладнання. Їм, як правило, допомагають друзі, родичі. Під водою обладнання нічого не важить, там стан невагомості. Це почуття викликає захват! Я не бачив жодної байдужої людини, який спробував дайвінг.
Задоволений клієнт – найкращий метод просування
Люди, яких ми навчили, діляться своїми емоціями, ми знімаємо відеоролики, у нас є свій сайт, інтернет-магазин і звичайний магазин. В звичайний магазин приходить більше людей. Це пов'язано з тим, що споживачі люблять помацати товар, розглянути його ближче, поміряти щось, поспілкуватися з живим продавцем і отримати знижку навіть більше, ніж в інтернет–магазині. Але, зайшовши на сайт, можна також отримати професійну консультацію. Самий вдалий спосіб реклами – це "сарафанне радіо". Наші клієнти діляться своїми враженнями з друзями, рідними і навіть приводять їх.
Як підготувати себе до дайвінгу?
Здорово, якщо бажає зайнятися дайвінгом хороша фізична форма. Але на сьогодні практично кожна людина може займатися дайвінгом, навіть той, хто не вміє плавати. Не можна занурюватися під воду в стані алкогольного сп'яніння. Для того, щоб зайнятися дайвінгом, не потрібно вчитися плавання! Дайвінг – класне заняття для тих, хто взагалі не вміє плавати. Можна насолодитися морем, перебуваючи глибоко під водою і не боятися потонути.
Новачкам, звичайно ж, потрібно подбати про обладнання. Це недешеве задоволення, але покупка буде служити довгі роки. Досить вигідне вкладення грошей.
Ми є дилерами відомих світових брендів, перевірених часом: AQUA LUNG, SEAC SUB,TECHNISUB, MARES. Все обладнання, яке продаємо, буквально пропускаємо через себе. Всі відчуваємо і ретельно перевіряємо. Безпека гарантуємо!
Про знахідки
Під водою можна знайти багато чого цікавого. Скрині з золотом не знаходив, але бувало, що збирав золоті прикраси. Деякі люди спеціально пірнають для того, щоб розшукати щось дорогоцінне. Одного разу знайшов справжній скарб – ручку від давньої амфори. Я її побачив під водою, розкопав. Знаходив також старовинні мідні цвяхи, якими були зшиті вітрильники. Довжина одного цвяха – близько 40 см, товщина – більше сантиметра. Цвях з міді. Ймовірно, цей вітрильник зазнав аварії багато років тому. Дерев'яний корпус зітлів, а от цвяхи залишилися.
На глибині можна знайти не тільки цінні речі, але і незабутні враження! Якщо ви любите підводний світ, мрієте про пригоди і нових емоціях, дозвольте собі дайвінг. Перед вами величезний світ прекрасний! Не відкладайте це на потім, адже життя таке коротке!
Автор: Тетяна Андреенкова.
Фото, відео: Андрій Володько.